Marzysz o skórze muśniętej słońcem nawet, gdy za oknem plucha? Wizyta w solarium poprawia wygląd ciała oraz daje przyjemne ciepło, dzięki czemu znacznie polepsza się nasz nastrój. Światło lamp ułatwia wytwarzanie witaminy D3 w organizmie. Może również pomóc w stanach depresyjnych, w szczególności wywołanych sezonowym brakiem słońca.

Odpowiedzialnie i bezpiecznie korzystając z solarium, możemy zapewnić sobie odrobinę odprężenia i atrakcyjną opaleniznę.

Urządzenia do dyspozycji w naszym solarium są regularnie serwisowane i odpowiednio dezynfekowane, aby zapewnić naszym klientom najwyższy komfort i bezpieczeństwo użytkowania. W Studio Elle posiadamy szeroką gamę kosmetyków do pielęgnacji ciała, dzięki którym czas spędzony w solarium będzie bezpieczny, a skóra zostanie odpowiednio nawilżona i zabezpieczona.


BEZPIECZNE OPALANIE

1. Przed opalaniem zmyj makijaż, zdejmij biżuterię i zegarek, a następnie posmaruj twarz oraz ciało odpowiednim kosmetykiem solaryjnym dobranym do fototypu skóry.

2. Pamiętaj, aby zawsze używać okularów ochronnych, ponieważ samo zamknięcie powiek nie uchroni wystarczająco Twoich oczu. Warto przykryć brodawki piersiowe np. chusteczkami lub płatkami kosmetycznymi.

3. Stosuj odpowiednie balsamy oraz kremy, które zapewnią odpowiedni poziom natłuszczenia oraz nawilżenia skóry. Odpowiednio zadbana opalenizna będzie dłużej się utrzymywać na skórze, która przy okazji będzie przyjemna w dotyku i jędrna.

4. Przed wizytą sprawdź czy nie masz przeciwwskazań zdrowotnych do korzystania z solarium (np. ciąża, przyjmowanie terapii hormonalnych, niektóre choroby i zażywane leki). Warto skonsultować się z lekarzem.

5. Przed opalaniem nie pryskaj ciała dezodorantem lub perfumami, bo może to skutkować przebarwieniami, uczuleniem lub podrażnieniem.

6. Podczas seansu skóra się poci, dlatego po zakończeniu uzupełnij płyny i poziom elektrolitów w organizmie np. wypij litr wody mineralnej.

7. Pamiętaj, że niezależnie od tego, czy opalasz się na słońcu czy w solarium, nadmiar promieni UV może być szkodliwy dla zdrowia. Dlatego dostosuj odpowiednio czas trwania sesji w solarium oraz długość odstępów między wizytami do fototypu skóry. Nie opalaj się częściej niż raz dziennie i trzy razy w tygodniu.

W razie wątpliwości nasi fachowcy z przyjemnością udzielą Ci dodatkowych informacji na temat korzystania z solarium oraz przedstawią produkty, które pomogą zadbać o promienny wygląd skóry i bezpieczeństwo podczas wizyt.